14. FC 05 Zavidov 18 24:66 7

Kompletní tabulka

FK Brandýsek X FC Slavoj Kladno A

FK Brandýsek X FC Slavoj Kladno "A" 1:8

Po více jak 13 letech se náš klub probojoval do okresní soutěže. Los nám vybral jako prvního soupeře tým z Brandýska, kdy se utkání odehrálo na hřišti soupeře.
Čekal nás jeden z aspirantů na postup a statisticky velice úspěšný tým v domácí prostředí, který navíc stejně jako my, posílil své řady.
Do utkání jsme vstoupili nejlépe jak šlo a již ve 4. minutě z pokutového kopu vstřelil branku Zieber. Bohužel z vedení jsme se dlouho neradovali. V 8. minutě domácí srovnali. Za stavu 1:1 si šance na vstřelení branky vypracovaly oba týmy. Naše střely buď neměli dostatečnou razanci či byly nepřesné. Při šancích domácích nás několikrát podržel brankář Švandrlík.
Vše se změnilo ve 36. minutě, když po rozehrání rohového kopu z hranice pokutového území ,,napálil“ balón na zadní tyč Zieber a vrátil našem týmu vedení.
Utkání dál nabízelo šance na obou stranách, ale žádná neskončila brankou. V 67. minutě se Caizl z pozice obránce vydal podpořit útočnou akci, z domácích obránců si udělal kužele a zvýšil na 3:1. Od této chvíle šel výkon domácích dolů a po zbytek zápasu z jejich strany nepřišla žádná vyložená gólová šance.
Nám naopak třetí branka přidala klid na kopačky a následoval ,,gólostroj“ ze kterého divák musel mít radost, pokud zrovna nefandil domácímu týmu.
V 71. minutě si Zieber zopakoval zahrávání pokutového kopu a stejně jako v prvním případě proměnil – 4:1. O čtyři minuty později utekl domácím obráncům Rouček a zvýšil na 5:1. Během posledních deseti minut ,,řádil“ kolem pokutového území Kaválek a v časech 82, 84 a 89 svými góly zatloukl pomyslné hřebíčky do rakve domácího týmu.
Výsledek 8:1 je pro náš tým velké povzbuzení a vložil nám plno energie do práce, která nás v letošním ročníku čeká. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas na hřišti Vinařic, kde nás nečeká vůbec jednoduché utkání.
To, že jdeme v klubu správným směrem, dokazuje podpora našeho B týmu, kdy hráči přijeli v civilu ve velkém počtu podpořit náš A tým v boji o první body v okresní soutěži.