Z. Kolbaba

15´ L. Houha

16´ M. Zieber

45´ T. Abrham

60´ M. Zieber (Penalta)

82´ P. Kovář L. Senko

Počet diváků: 150

V sobotu se proti sobě v prvním kole soutěže postavily celky FK Slavoj Kladno a Mšec - Nové Strašecí. Pro oba celky by výhra pochopitelně znamenala skvělý start do soutěže. Kladno po čtvrt hodině vedlo o dvě branky, ale jejich soupeř se nezalekl a v druhém poločase dokázal zápas převrátit ve svůj prospěch. Kladno následně jen marně dotahovalo.

Rychlé branky domácích a srovnání do poločasu

Domácí celek z Kladna začal zápas podstatně lépe a hned se hrnul do útoku. V 1. minutě, konkrétně po 15 uplynulých vteřinách, se kladenský Hrubý chopil balónu a z 25 metrů vyslal projektil až do sítě hostí - 1:0. Brankář Klíma si sice na balón sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. A to nebylo vše, protože hned v 15. minutě to bylo po úspěšném centru již o dvě branky, když dokázal míč do sítě dostrčit Houha - 2:0.

První poločas se tak lépe vyvíjel pro domácí klub, který měl proti sobě sice dosti soběstačného soupeře, ale svou hrou ho dokázal dostatečně přehrát a vytvářel si tak jednu šanci za druhou. Poté se však otěží chopil hostující celek. Ve 24. minutě dokázala Mšec korigovat stav na 2:1 po povedené penaltě Ducára. A hned o pět minut později došlo ke srovnání skóre po dobrém zakončení hostujícího Kučery - 2:2. V prvním poločase se ukázala kvalita obou týmů, které se snažily předvést své schopnosti v té nejlepší možné podobě. A to se jim také dařilo. Polovina tak skončila remízovým stavem.

Hosté přebírají iniciativu zápasu

Do druhého poločase vstoupili podstatně lépe hosté z Mšeci. Po 4 minutách od startu poloviny se dostali do vedení, když s míčem tím nejlepším možným způsobem naložil Krupička a rázem to bylo 2:3. A to nebylo zdaleka vše, co nám Mšec v druhé půli nabídla, protože se zmohla na ještě jeden zásah. Kučera, pro kterého to byl druhý zásah v utkání, se dostal do skvělé příležitosti a zakončil dokonale - 2:4.

Od této chvíle se ale do hry opět dostali spíše domácí, kteří museli reagovat. Hosté naopak opravdu hodně polevili a v zadních řadách začali dělat zbytečné chyby, které vedly i k penaltovému zákroku na hráče domácích. Kladenský Zieber si s penaltou nedělal žádnou velkou hlavu a změnil stav na 3:4. Tento okamžik však zápas pomyslně ukončil. Domácí již další branku přidat nestihli a hosté dobře zvládli roli mužstva, které má jediný úkol - hlídat svou branku a skóre udržet. Zápas tak skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem, který rozhodně více vyhovuje hostům.

Ohlasy k zápasu

Slavoj Kladno

Zdeněk Kolbaba(hráč): V prvním kole jsme narazili na tým Mšec - Nové Strašecí. V utkání jsme rychle získali náskok 2:0. Bohužel od té chvíle jsme začali více bránit, a hosté, i díky penaltě, do poločasu vyrovnali. Ve druhém poločase získali hosté rychlé vedení o dvě branky. My jsme už jen díky penaltě stihli snížit, další šance na vyrovnání jsme však nevyužili.

TJ Sokol Mšec - Nové Strašecí z.s.

Jan Mrázek(hráč/trenér): Jsem strašně rád, že jsme ten zápas zvládli. I s ohledem na to, jaké měl zápas podmínky - Kladno má skvělý kádr, bylo velké vedro a je to první zápas v sezóně. 150 lidí udělalo ze zápasu úplně jiný zážitek a emočně to bylo dost vypjaté. Chybělo nám hodně hráčů, celkově jsem dost spokojený a nedokonalosti si probereme na tréninku.